Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 20.01. 2022 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Vláda opäť vyhlásila núdzový stav, začal sa lockdown, Myjava prijíma opatreniaNa základe Uznesenia Vlády SR č. 695 z 24. novembra 2021 začal s účinnosťou od štvrtka 25. novembra 2021 na Slovensku platiť núdzový stav. Z neho vychádza aj dočasné obmedzenie pohybu osôb v čase od 5.00 h do 1.00 h nasledujúceho dňa platné v tejto chvíli do 9. decembra 2021. Výnimku tvoria napríklad cesty do a zo zamestnania, školy, na výkon podnikateľskej alebo inej obdobnej činnosti, ktorú nie je možné vykonávať z domu, na zaobstaranie nevyhnutných životných potrieb, do zdravotníckeho zariadenia. Tiež cesty na účel starostlivosti o blízku osobu, starostlivosť o zvieratá, pobyt v prírode či individuálny šport v rámci okresu a podobne. Celkovo je v nariadení definovaných 31 takýchto výnimiek.

Z nariadenia vychádzajú aj vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR č. 261 až 264, ktoré spresňujú podmienky usporadúvania hromadných podujatí, obmedzenia prevádzok, povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest, či dočasné opatrenia pre vstup zamestnancov na pracovisko. Tie si môžete v prípade záujmu podrobne naštudovať pod týmto článkom. Podľa týchto vyhlášok myjavská samospráva prijala niekoľko konkrétnych opatrení, o ktorých vás chceme informovať. Ide o tieto zmeny:

  • Kultúrny dom Samka Dudíka je od štvrtka 25. 11. 2021 zatvorený. Nebudú sa v ňom počas trvania sprísnených opatrení konať žiadne podujatia. Ruší sa program Kina Primáš a bohužiaľ, nebude sa môcť uskutočniť ani plánovaný festival Vianoce v divadle. Vrátenie peňazí za zakúpené vstupenky bude organizátor riešiť od stredy 1. 12. 2021. V princípe by to malo byť tak, že kto si zakúpil lístok online, tomu bude platba automaticky refundovaná na účet. Kto si vstupenky prišiel kúpiť fyzicky do kancelárie kultúrneho domu, bude si musieť prísť peniaze vyzdvihnúť osobne. To isté sa týka aj lístkov do kina, ktoré sú v do dnešného dňa predané. Podrobnosti o termínoch, kedy bude možné si prísť peniaze do kultúrneho domu vyzdvihnúť, zverejníme na budúci týždeň. Od štvrtka 25. 11. 2021 je takisto až do odvolania zatvorená mestská knižnica.
  • Nebude sa môcť uskutočniť ani návšteva Mikuláša, ktorý tak len symbolicky pozdraví deti počas svojej jazdy mestom v pondelok 6. 12. 2021 a zažne vianočnú výzdobu na námestí.
  • Otázka usporiadania Vianočného jarmoku je ešte otvorená. To, či sa jarmok takisto neuskutoční, alebo ho predsa bude možné v nejakej verzií zrealizovať, závisí od trvania lockdownu a aktuálnych nariadení.
  • Od štvrtka 25. 11. 2021 je až do odvolania zatvorený športový areál v Myjave vrátane krytej plavárne. Nebudú sa tu konať žiadne podujatia, ani tréningy. Výnimkou je len volejbalová extraliga, ktorá ako vrcholová športová súťaž na Slovensku môže pokračovať. Ale bez diváckej kulisy. Plánovaný zápas s tímom VKP Bratislava sa tak v sobotu 27. 11. 2021 síce uskutoční, ale pozrieť si ho môžeme len cez online prenos.
  • Od pondelka 29. 11. 2021 bude do odvolania zatvorené Centrum voľného času v Myjave. Základná umelecká škola v Myjave by mala pokračovať vo výchovno-vzdelávacom procese len v individuálnej forme.
  • Mestský úrad Myjava zostáva fungovať v súčasnom režime. Teda vstup do budovy nie je obmedzený, no zamestnanci úradu sú rozdelení do dvoch pracovných skupín, ktoré sa na pracovisku striedajú tak, aby bol zabezpečený chod úradu.
  • Od štvrtka 25. 11. 2021 nebudú mesto Myjava a Správa majetku mesta Myjava, s. r. o. účtovať nájom prevádzkam v objektoch vo vlastníctve mesta, ktoré sú dotknuté aktuálnymi nariadeniami a týkajú sa ich obmedzenia vyplývajúce z vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR.
  • Pohrebné obrady sú spolu so sobášmi, či krstom definované ako výnimky zo zákazu pohybu osôb, no účasť na obrade je umožnená len blízkym osobám.

Situáciu naďalej monitorujeme a v prípade prijímania ďalších opatrení alebo zmien v tých súčasných vás o nich budeme informovať.

(pdf) Vyhláška číslo 261/2021 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí.pdf

(pdf) Vyhláška číslo 262/2021 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.pdf

(pdf) Vyhláška číslo 263/2021 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok.pdf

(pdf) Vyhláška číslo 264/2021 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa z dôvodu ochrany verejného zdravia nariaďuje dočasné opatrenie pre vstup zamestnancov na pracovisko zamestnávateľa.pdf

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Január 2022
PUSŠPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online25
Dnes  835
Mesiac  27923
Celkovo2061839

Odporúčame