Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 20.10. 2021 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Karate

 

Karate TJ Spartak MyjavaTitul Majstra Slovenska pre myjavských karatistov
 
Karatistov Spartaka Myjava čakal v závere tohto roka najdôležitejší turnaj, a tým sú Majstrovstvá Slovenskej republiky 2018 jednotlivcov a družstiev mladších dorastencov, dorastencov, juniorov a starších juniorov, ktoré sa uskutočnili 1. decembra 2018 v Trnave. Nominácia na Majstrovstvá Slovenska je podmienená turnajmi Slovenského pohára. V tomto roku sa prvé kolo Slovenského pohára uskutočnilo 22. septembra 2018 v Košiciach a druhé sa konalo 17. novembra 2018 v Šuranoch. Za Oddiel karate Spartaka Myjava si účasť na Majstrovstvách Slovenska vybojovali Adam Kulíšek, Matej Lanko, Stefania Buchtová, Šimon Čanky, Matúš Čanky a Jakub Štetina. Majstrom Slovenska v kategórii kumite kadeti 14 - 15 roční do 57 kg sa stal Matúš Čanky a v kategórii kumite juniori 16 - 17 roční do 61 kg sa Majstrom Slovenska stal Jakub Štetina. Až do finále sa prebojoval Adam Kulíšek v kategórii kumite mladší kadeti 12 - 13 roční do 45 kg, ktorý sa napokon pýšil striebornou medailou. Skvelými výkonmi si bronzovú medailu vybojoval Šimon Čanky v kategórii kumite mladší kadeti 12 - 13 roční do 55 kg.
Karate klub Spartak Myjava sa tak ziskom štyroch medailí zo šiestich štartov (2 zlaté, 1 strieborná a 1 bronzová) zaradil na úžasnú 11. pozíciu zo všetkých 50 zúčastnených slovenských klubov. Práve toto sú tie krásne chvíle, pre ktoré sa oplatí makať, bojovať a nikdy sa nevzdať. Ďakujeme všetkým, ktorí stoja za úspechmi našich karatistov. Trpezlivým trénerom, obetavým rodičom, starým rodičom a tiež samotným zápasníkom, ktorí prejavili neuveriteľnú bojovnosť a nasadenie, ale predovšetkým opäť ukázali, že Myjava nie je len „bodkou“ na mape Slovenska, ale kopaničiarskym centrom, kde mládež dostáva priestor na sebarealizáciu a vie si jasne vybojovať svoje miesto nielen v rámci Slovenska, ale aj na medzinárodnej úrovni.
Majstrovstvá Slovenska sú síce vrcholovým podujatím, no našich zápasníkov čaká ešte v sobotu 8. decembra 2018 medzinárodný turnaj v Nitre - Memoriál Rudolfa Farmadína. Súťažnú sezónu ukončí Jakub Štetina, ktorý sa v dňoch 12. - 15. decembra 2018 zúčastní IV. kola Svetového pohára v talianskom Caorle.
Záver roka patrí tradičnému „Vianočnému tréningu karatistov“, ktorý sa uskutoční 21. decembra 2018. Na tomto tréningu karatisti predvedú rodičom, starým rodičom, známym a priateľom, aké nové techniky a znalosti v oblasti športového karate získali počas celého roka pod vedením trénerov Petra Dobiaša, Ľubomíra Blažeka a Dušana Ondrejčíka. Všetkým prajeme veľa úspechov zdravia a športového šťastia, aby ich rovnako sprevádzalo i v novej súťažnej sezóne v roku 2019!
 
jakub štetina matúš čanky
Jakub Štetina a Matúš Čanky - obaja s titulom Majstra Slovenska.
 
adam kulíšek šimon čanky
Adam Kulíšek so striebornou a Šimon Čanky s bronzovou medailou.

zdroj: rodičia


 
Myjavskí karatisti v turnajovej sezóne
 
Mladí karatisti oddielu Spartak Myjava začali novú sezónu po intenzívnej letnej atletickej príprave i sústredení v Kľačne, kde sa zodpovedne pripravovali na nadchádzajúce tréningy a zápasy. V septembri sa členovia oddielu zúčastnili ešte sústredenia v Taliansku, kde aktívne trávili čas zdokonaľovaním  techník karate a kondičnými tréningami v prímorskej klíme mesta Caorle.
Dňa 19. septembra 2018 sa v poľskom meste Bielsko Biala uskutočnila medzinárodná súťaž POLISH OPEN – XII. INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX BIELSKO-BIALA, na ktorej sa z Karate klubu Spartak Myjava zúčastnil iba Jakub Štetina v kategórii kumite juniori do 61 kg. Keďže táto súťaž bola bodovaným turnajom na blížiace sa Majstrovstvá Európy, zúčastnilo sa na nej 1282 pretekárov z 33 krajín nielen z Európy, ale aj z Japonska, Maroka, Nového Zélandu a Zimbabwe. V silnej konkurencii si Jakub vybojoval 5. miesto.
Prvé kolo Slovenského pohára ml. kadetov, kadetov, juniorov a U21 sa uskutočnilo 22. septembra 2018v Košiciach. Deväť zápasníkov - Ela Benjanová, Denis Buchta - bronz, Stefka Buchtová, Šimon Čanky - striebro, Matúš Čanky, Filip Foltín - bronz, Adam Kulíšek - striebro, Matej Lanko, Jakub Štetina - bronz) vo veku od 12 rokov za náš klub bojovalo o vstupenku na Majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia 1. decembra 2018 v Trnave.
Mladší karatisti sa 30. septembra zúčastnili vo Viničnom turnaja Bratislavskej únie karate. Získali 5 zlatých medailí - Natálka Michálková, Melissa Balážová, Miška Lanková, Roland Petráš, Ľubomír Havlík, 4 strieborné - Pavlínka Horňáková, Milan Foltín, Roland Petráš, Matej Lanko a tri bronzové Abigail Kičková, Jakub Michálek, Ela Benjanová. Získané medaile ich povzbudili a hneď ďalší víkend bojovali o cenné kovy v Poprade, kde vo svojich kategóriách získali opäť množstvo cenných víťazstiev – zlato Natálka Michálková, Abigail Kičková, Jakub Michálek, striebro Milan Foltín, Miška Lanková, Roland Petráš a bronz Ondrej Eliáš, Ľubomír Havlík, Adam Kulíšek, Matej Lanko, Ela Benjanová. Šnúra turnajov pokračovala ďalší víkend v Starej Ľubovni, kde sa vo svojich kategóriách na prvom mieste umiestnila Miška Lanková, na druhom Stefka Buchtová a na treťom Jakub Michálek, Roland Petráš a Matej Lanko.
Hneď v nasledovný víkend sa výprava presunula do Budapešti na medzinárodný turnaj Hungarian Open – Saman Cup 2018, odkiaľ zlato priviezol Jakub Štetina, striebro Adam Kulíšek a bronz Matej Lanko. Pred našimi zápasníkmi je veľa turnajov a zápasov, ktoré ich čakajú v najbližších týždňoch, na ktoré sa usilovne pripravujú. Dôležité je však aj to, že deti necvičia karate iba kvôli víťazstvám na tatami, ale aj pre dobrý pocit, výbornú kondíciu a celkovú skvelú fyzickú formu v priateľskom kolektíve detí, ktoré sa navzájom podporujú a tvoria náš karate tím Spartak Myjava.
Karate učí deti prekonávať fyzické i psychické prekážky, učí ich sebaovládaniu, disciplíne i rešpektu. Učí ich nemyslieť len na výhru, ale aj na to, ako neprehrať a tiež sa vysporiadať so samotnou prehrou, keď príde. Počas náročných tréningov, ktoré pravidelne absolvujú pod vedením trénerov Petra Dobiaša, Ľubomíra Blažeka a Dušana Ondrejčíka si zlepšujú techniku, reakcie i kondíciu, za čo patrí trénerom oprávnená vďaka od nás rodičov. Úspechy, ktoré získavajú na našej pôde, ale aj medzinárodnej, sú výsledkom súladu práce samotných detí, trénerov, ale aj rodičov, ktorí ich podporujú, povzbudzujú, tešia sa z ich pokrokov a robia aktívne podporné zázemie pre náš tím.
 
adam kulíšek jakub štetina
Adam Kulíšek a Jakub Štetina na turnaji v Maďarsku.
 
karatisti viničné matej lanko
Myjavskí karatisti vo Viničnom a Matej Lanko na turnaji v Maďarsku.
 
karatisti spartaka myjava
Časť zápasníkov oddielu karate Spartaka Myjava.
 
karatisti spartaka myjava
Úspešní myjavskí karatisti vzorne reprezentujú seba, svoj oddiel i mesto.
 
lubko havlík
Ľubko Havlík na turnaji v Maďarsku.
 
natálka michalková
Natálka Michálková na turnaji v Poprade.
 
roland petráš
Rolo Petráš na turnaji v Poprade.
 
zdroj: rodičia

 
Jakub Štetina priviezol z Mexika na Myjavu bronz
 
Myjavský karatista z Karate klubu Spartak Myjava Jakub Štetina sa v dňoch 26. až 28. októbra 2018 zúčastnil Svetového pohára Karate 1 Youth League Cancún – Quitana Roo 2018 v Mexiku. Jakub zápasil v kategórii kumite juniori do 61 kg a podarilo sa mu pre seba i re myjavský karate oddiel získať veľký úspech.
Do mexického Cancúnu odlietal už 23. 10. 2018, aby sa stihol aklimatizovať a prispôsobiť časovému posunu, ktorý je sedemhodinový. V sobotu 27. 10. 2018 približne o pol noci nášho času sa začali súboje v kategórii kumite juniori 16-17 roční do 61 kg. V prvom kole porazil Jakub mexického karatistu 6 : 4, druhé kolo vyhral pred limitom 8 : 0 taktiež s mexickým zápasníkom. V treťom kole prehral najtesnejším rozdielom 0 : 1 s ruským reprezentantom. Keďže Rus sa dostal následne až do finále, Jakuba tým potiahol do repasáže. V boji o tretie miesto zdolal Myjavčan Američana 5 : 3 a druhý zápas s Kolumbijčanom sa skončil 1 : 1. No na základe bodovania rozhodcov napokon vyhral Jakub 3 : 2. Tým vybojoval na Svetovom pohári fantastické 3. miesto a získal bronzovú medailu. Počtom pripísaných bodov za 3. miesto sa Jakub posunul na 24. pozíciu vo WKF rankingu (svetový rebríček bodovania v karate) z celkových 222 zápasníkov v kategórii kumite juniori do 61 kg.
Stáť na stupni víťazov na svetovej úrovni je snom každého športovca. O to viac si všetci tento úspech ceníme, keď vieme koľko driny a odriekania je za takýmto úžasným športovým úspechom. Vďaka za to patrí trénerom, ale aj všetkým, ktorí Jakuba podporujú a poskytli mu finančnú pomoc, čím výrazne prispeli k tomu, že Jakub Štetina zo Slovenska, z Myjavy, študent myjavského gymnázia, zažil svoj sen v Mexiku. Ďakujeme mu aj touto cestou za skvelú reprezentáciu Myjavy a Slovenska a tak Jakubovi, ako aj všetkým karatistom z Karate klubu Spartak Myjava prajeme v ďalších súťažiach veľa športových úspechov a víťazstiev!
 
jakub štetina
Jakub Štetina získal na Svetovom pohári v Mexiku bronzovú medailu.
 

Myjavskí karatisti priviezli z Grand Prix Slovakia zlato

V sobotu 10. marca 2018 sa v Národnom tenisovom centre v Bratislave uskutočnil 38. ročník Veľkej ceny Slovenska v karate - Grand Prix Slovakia. Svoje zastúpenie mal na tomto prestížnom turnaji aj oddiel karate Spartaka Myjava, ktorý sa svojim vystúpením opäť významne zapísal do povedomia priaznivcov tohto športu. Jakub Štetina tu totiž vybojoval zlato, Melisska Balážová striebro a Roland Petráš bronz. Všetkým úspešným karatistom gratulujeme a celému oddielu držíme palce v ďalšej činnosti!
 
jakub štetina
 
melisska balážová
 
roland petráš
 

Karatisti Spartaka Myjava v Trenčíne úspešní
 
Myjavskí karatisti sa v sobotu 10. februára 2018 zúčastnili na prvom kole Slovenského pohára karate žiakov v Trenčíne. Opäť raz potvrdili svoje kvality a pripravenosť, keď z nášho krajského mesta priviezli na kopanice štyri medaile. Melisska Balážová získala zlato, Jakub Michálek a Roland Petráš striebro a Miška Lanková bronz. Gratulujeme a držíme naďalej palce!
 
 
 
 

foto: M. Michálková

Myjavskí karatisti na Veľkej cene Ostravy
 
     Členovia myjavského oddielu karate sa začiatkom novembra tohto roka zúčastnili na Veľkej cene Ostravy. Na prestížnych pretekoch u našich západných susedov sa zúčastnilo 746 karatistov zo 109 klubov a dvanástich krajín sveta. A naši pretekári opäť raz úspešne reprezentovali svoj oddiel, mesto i región. Z Ostravy totiž priviezli zlato, ktoré získala Terka Dobiášová a šesť bronzových medailí. Tie na zápasisku vybojovali Melisska Balážová, Stefania Buchtová, Matùš Čanky, Adam Kulíšek Jakub Štetina a Matej Lanko. Všetkým gratulujeme a mladým členom oddielu karate ďakujeme za nasadenie a predvedené výkony bez ohľadu na to, či boli medailové alebo nie. Držíme palce v ďalšom tréningovom procese a prekonávaní mét!
 
myjavskí karatisti v ostrave
 
myjavskí karatisti v ostrave
 
terezka dobiášová
 
Karatisti Spartaka Myjava na vrchole sezóny
 
     Sezóna najmladších karatistov sa dostala k očakávanému dátumu 14. 5. 2017. Tašky zbalené a cesta za bojom o najlepšie umiestnenie sa začala. Košice ako mesto tohtoročných MSR. 514 nominovaných pretekárov z 56 klubov, ktorí si vybojovali cestou Slovenských pohárov potrebné nominačné body ...a stále dušou tie isté deti, ktoré si ešte nerobia ťažkú hlavu z očakávaní, či zúročia poctivú celoročnú prípravu. Dlhá cesta a stále úsmev na perách. Tak ako to má byť. Šport pre radosť. Príchod do haly nás hneď pohltil svojou atmosférou. Už aj deti cítia, že deň, na ktorý tak čakali, je tu. Ten pocit hrdého rodiča je nezameniteľný a to sme ešte len v príprave na zápasy. Mať možnosť byť súčasťou takéhoto podujatia a povedať si.... Je môj, moja. Pomaly s blížiacimi sa zápasmi sa nevyhne nikto z nás očakávaniu a napätiu, či sa priblížime k medailám. Povzbudenie od trénera, ktoré je pre deti tak dôležité a ide sa do boja. Tento rok sa podarilo nominovať deviatim našim karatistom do 12 rokov. Naše skvelé zápasníčky Lea Málková a Stefania Buchtová, ktoré hrdo reprezentovali náš klub, i keď sa im tento rok nezaleskli víťazné medaile. No séria vyhratých zápasov ich aj tak posúva v klube medzi zaslúžene nominované. Karatisti: Matej Lanko, Adam Kulíšek, Samuel Zríni. Ďalší naši karatisti odhodlaní pokoriť v boji o medaile zápasníkov z iných klubov. Nie vždy sa však podarí to, na čom tak poctivo pracujú celý rok. Stupeň víťazov ich možno tento rok obišiel, no pre nás, hrdých rodičov, sú za zápasy a prípravu víťazmi celý rok. Ale aké by to bolo, keby sme predsa len nedosiahli úplný pocit víťazstva. Ondrej Eliáš, Jakub Michálek, Roland Petráš ... O 20.00 hodine večer sa postavili medzi 17 tímov v kategórii 8-9 ročných a vybojovali pre náš klub nádhernú bronzovú  medailu. A v tak neskorú hodinu viac ako zaslúžene. Vicemajstrom Slovenska kategórie 8-9 rokov do 34 kg za rok 2017 sa stal po zápasoch plných odhodlania Štefan Pečeň a Majstrom Slovenskej republiky 8-9 ročných do 30 kg náš vždy pripravený dať zo seba všetko Roland Petráš. Zlato, ktoré si zaslúži celý náš klub, sa stalo našim.
     
     Hrdosť lesknúca sa v očiach detí, rodičov  i trénera je tím nádherným opisom celého podujatia. Ďakujeme našim karatistom za reprezentovanie nášho klubu i mesta na tak významnom podujatí ako sú Majstrovstvá Slovenskej Republiky. Tak ako veľké vďaka patrí nášmu trénerovi, ktorý tréning čo tréning odovzdáva našim deťom nielen skúsenosti, ale i srdce pre šport . Ďakujeme!
 
Bronzový tím
 
Roland Petráš
 
Štefan Pečeň

Karatisti Spartaka Myjava v strede sezóny
 
     Karatisti Spartaka Myjava sa od začiatku tohoročnej sezóny mladších žiakov a detí zúčastnili viacerých turnajov. Boli medzi nimi pohárové súťaže s medzinárodnou účasťou, aj nominačné turnaje, na ktorých zbierali cenné body ku kvalifikácii na Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov. Mladí Spartakovci sa tak zúčastnili šiestich turnajov, z ktorých priviezli celkovo 30 medailí. Najvzácnejšie medaile sú z medzinárodného turnaja v Bratislave Grand Prix Slovakia, kam prišlo 1460 pretekárov zo 154 klubov a 21 krajín sveta. Tu pre klub vybojovali Jakub Michálek zlato, Roland Petráš zlato a Šimon Čanky striebro. Presadiť sa v takejto konkurencii, kde sú veľmi ťažkými súpermi najmä zápasníci z východného bloku, ako Ukrajina a Bielorusko, je veľkým úspechom. Za kadetov a juniorov zápasili od spartakovcov Jakub Štetina, Matúš Čanky a Terka Dobiašová. Tí na medailové priečky nedosiahli, ale svojim prejavom sa na zápasisku nestratili ani v takej silnej konkurencii.
     Momentálne je však hlavná sezóna pre kategórie detí a mladších žiakov, ktorí počas troch kôl Slovenského pohára bojovali o miestenky na blížiace sa Majstrovstvá Slovenska v karate. Za mladých spartakovcov bojovali o body Buchtová Stefania, Eliáš Ondrej, Havlík Ľubomír, Kulíšek Adam, Lanko Matej, Lanková Michaela, Málková Lea, Pecen Štefan, Petráš Roland a Zríni Samuel. Výsledok ich snaženia bude známy v blízkej dobe oznámením nominácii, ale teraz už vieme, že väčšina si svoje miesta vybojovala. V blízkej budúcnosti čaká mladých karatistov Spartaka ešte prípravný turnaj v Žiline s názvom Grand Prix Žilina. Poslednou možnosťou nominácie na Majstrovstvá Slovenska bude turnaj Majstrovstvá Východnej únie karate a iných bojových umení v Košiciach a 13. mája bude opäť v Košiciach vyvrcholenie sezóny žiakov Majstrovstvami Slovenska v karate detí a žiakov. Posledný turnaj tejto sezóny, ktorý je zahrnutý v termínovom kalendári klubu, sú Majstrovstvá Slovenska v Goju ryu štýle, ktoré sa budú konať opäť v Košiciach. Držíme palce našim zápasníkom do ďalších turnajov, aby ukončili sezónu úspešne a bez zranení. Na koniec chceme poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastňujú a podieľajú na realizácií výjazdov na domáce i zahraničné turnaje a obetujú svoj voľný čas reprezentovaniu nášho mesta, oddielu a TJ Spartak Myjava.
 
jakub michálek
 
Jakub Michálek
 
roland petráš
 
Roland Petráš
 
ondrej eliáš
 
Ondrej Eliáš (s modrou šerpou)
 
karatisti spartaka myjava 2017
 
Mladí karatisti Spartaka Myjava

 
Karatisti Spartaka Myjava si priviezli titul Majstra Slovenska v karate
 
     November bol pre karatistov Spartaka Myjava mesiacom turnajov. Mladí karatisti sa zúčastňovali turnajov doma i v zahraničí, kde zdokonaľovali svoje zápasnícke schopnosti, ktoré zužitkovali na decembrových Majstrovstvách Slovenska v karate kadetov a juniorov v Trnave. Celkovo sa mladí Spartakovci zúčastnili v novembri siedmych turnajov. Jednalo sa o zahraničné turnaje: Grand prix Ostrava a Tatami cup v Budapešti. Medzinárodný turnaj pod názvom Kachikan v Nitre a slovenské turnaje: dvakrát Bratislavský pohár mládeže vo Viničnom, Slovenský pohár kadetov a juniorov v Nitre. Celú šnúru zavŕšili Majstrovstvami Slovenska kadetov a juniorov v Trnave, kde sa stretla slovenská špička karate. Celkovo na týchto turnajoch získali 30 medailových umiestnení. Za Kumite tím Spartakovcov štartovali na spomínaných turnajoch v kadetských a juniorských kategóriách: Tereza Dobiašová, Jakub Štetina, Denis Buchta, Matúš Čanky , Filip Foltýn a Nina Medveďová. V žiackych kategóriách zápasili: Stefania Buchtová, Ľubomír Havlík, Adam Kulíšek, Lea Málková, Ondrej Michálek, Šimon Čanky, Štefan Pecen, Matej Lanko, Roland Petráš a Ondrej Eliáš. Potešujúce bolo, že v kadetoch a juniorskej dievčenskej kategórii sa nominovali všetci zápasníci Spartaka, ktorí o nominácie bojovali a zbierali cenné body na kolách Slovenského pohára v karate. Pre zranenie však nemohla nastúpiť na Majstrovstvá Slovenska Tereza Dobiašová, ktorá si zlomila na turnaji v Ostrave vo finálovom zápase kľúčnu kosť a Filip Foltýn, ktorý ochorel tesne pred Majstrovstvami. Do bojov o titul na národnom šampionáte tak nastúpili za Kumite tím Spartaka Myjava traja zápasníci: Jakub Štetina, Matúš Čanky a Denis Buchta. Všetci traja potvrdili svoju formu a na zápasiskách zúročili tvrdý tréning a skúsenosti z absolvovaných turnajov. Jakub Štetina a Denis Buchta si vybojovali strieborné medaile a titul Vicemajstrov Slovenska v karate kadetov v kategórii kumite (zápas) -52kg a +70kg. Titul Majstra Slovenska v karate, kategória kumite mladších kadetov do 45kg si domov priviezol: Matúš Čanky. Matúš obhajoval titul z minulého roka a tak sa stal dvojnásobným Majstrom Slovenska v karate.
 
     Všetkým zápasníkom patrí veľká gratulácia a poďakovanie za odvedené výkony, zviditeľnenie myjavského karate, Spartaka a samotného mesta Myjava, ktoré už dávno nie je vo svete karate neznámym pojmom. Vďaka a obdiv patrí športovcom a aj ich rodičom za obetovaný čas na tréningoch a turnajoch, ktorí v posledných mesiacoch strávili každý víkend v športových halách a na cestách za turnajmi. Majstrovstvami Slovenska bola ukončená jesenná sezóna karatistov. Teraz príde na radu zaslúžený relax, technický dril a ako každý rok, tak aj tento, zábavný vianočný tréning s darčekmi a bilanciou celého roka 2016. Veríme, že i mladšia časť zápasníkov Spartaka, ktorým začína sezóna februárom, bude nemenej úspešná a po vzore svojich starších klubových kamarátov pôjdu v ich turnajových šľapajách.
 
Denis Buchta - prvý zľava
 
Matúš Čanky - v strede
 
Jakub Štetina - prvý zľava


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2021
PUSŠPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online6
Dnes  1527
Mesiac  28369
Celkovo1926791

Odporúčame